រថយន្តដឹកជញ្ជូនយោធាបានមកដល់ហើយ ដើម្បីជួយគាំទ្រការដឹកជញ្ជូនភ្ញៀវទេសចរ និងប្រជាពលរដ្ឋ ពីអាកាសយានដ្ឋានសុវណ្ណភូមិទៅទីក្រុងបន្ទាប់ពីប្រព័ន្ធដឹកជញ្ជូនមួយចំនួនត្រូវបានផ្អាក
ថ្ងៃនេះ (២៨ មីនា) អាកាសយានដ្ឋានសុវណ្ណភូមិ (BKK) បានស្នើសុំកិច្ចសហប្រតិបត្តិការពីកងពលធំថ្មើរជើងលេខ ១១ និងនាយកដ្ឋានដឹកជញ្ជូនកងទ័ព។ ត្រូវរៀបចំរថយន្តក្រុងបន្ថែមជាបន្ទាន់ដើម្បីទទួលអ្នកដំណើរ។ បន្ទាប់ពីជួបប្រទះនឹងបញ្ហាជាមួយរថយន្តតាក់ស៊ី Grab និង AOT Limousine មិនគ្រប់គ្រាន់ និងការផ្អាកជាបណ្តោះអាសន្ននូវសេវា Airport Rail Link ។
ជំនួយនេះរួមមានឡានក្រុងចំនួនពីរពីនាយកដ្ឋានដឹកជញ្ជូនកងទ័ព និងរថយន្តក្រុងចំនួន ១០ គ្រឿងមកពីកងពលធំថ្មើរជើងទី ១១ ដែលរថយន្តទាំងអស់ត្រូវបានចតនៅជួរតាក់ស៊ី។ ទល់មុខស្ថានីយអ្នកដំណើរ ជាន់ទី១។
រថយន្តក្រុងដំណើរការលើផ្លូវធំពីរ៖ .
DPT – ចំណតឡានក្រុងឯកកាម៉ៃ / ផ្លូវសុខុមវិត។
នាយកដ្ឋានដឹកជញ្ជូនផ្លូវគោក – វិមានជ័យជំនះ។
TAT ក៏បានសម្របសម្រួលជាមួយប៉ូលិសទេសចរណ៍នៅអាកាសយានដ្ឋានសុវណ្ណភូមិ ដើម្បីផ្តល់ម៉ូតូសម្រាប់សម្រួលចរាចរណ៍។ ជាមួយបុគ្គលិកឯកអគ្គរដ្ឋទូតអាកាសយានដ្ឋាន ដែលអាចទំនាក់ទំនងជាភាសាអង់គ្លេសនៅលើយានជំនិះ។ ដើម្បីផ្តល់ព័ត៌មាន និងការណែនាំផ្លូវទៅកាន់អ្នកដំណើរ។
NBTC នឹងតាមដានស្ថានការណ៍យ៉ាងដិតដល់និងអនុវត្តវិធានការផ្សេងៗ ដើម្បីសម្រួលដល់អ្នកដំណើរ រហូតដល់ប្រព័ន្ធដឹកជញ្ជូនសាធារណៈត្រឡប់មកបម្រើសេវាធម្មតាវិញ។