នាយករដ្ឋមន្ត្រីថៃ ចុះពិនិត្យមជ្ឈមណ្ឌលបញ្ជាការរញ្ជួយដីក្រុងបាងកក បញ្ជាវិស្វករឱ្យឈរនៅក្នុងការត្រួតពិនិត្យសំណង់អគារ ដែលសម្រួលដល់សាធារណជន ២៤ម៉ោងក្នុងមួយថ្ងៃ
បាងកក៖ថ្ងៃទី ២៨ ខែមីនា វេលាម៉ោង ៦:១៥នាទីល្ងាច លោក Paethongtarn Shinawatra នាយករដ្ឋមន្ត្រី រួមជាមួយលោក Phumtham Wechayachai ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិ រួមជាមួយ Surawong Thienthong រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ និងកីឡា អញ្ជើញទស្សនាមជ្ឈមណ្ឌលបញ្ជាការរញ្ជួយដីនៅសាលាក្រុងបាងកក (Giant Swing) ជាមួយលោក Chadchart Sittipunt អភិបាលក្រុងបាងកក និងថ្នាក់ដឹកនាំ។
Chadchart បានរាយការណ៍ទៅនាយករដ្ឋមន្រ្តីថាផ្លូវនៅតែមាន ជាពិសេសនៅតំបន់ Din Daeng ដែលនាយករដ្ឋមន្ត្រីបានបញ្ជាឲ្យមានការបោសសម្អាតផ្លូវធ្វើចរាចរណ៍។ ហើយយោធានឹងយករថយន្តទៅកាន់ទីតាំងសំខាន់ៗ។ ដើម្បីដឹកជញ្ជូនប្រជាជនចេញពីតំបន់ ទន្ទឹមនឹងការសង្កត់ធ្ងន់ថា យើងនឹងធ្វើឱ្យប្រជាពលរដ្ឋយល់ថា មិនមានការរញ្ជួយដីដែលនឹងកើតឡើងម្តងទៀត និងកាន់តែធ្ងន់ធ្ងរនោះទេ។
នាយករដ្ឋមន្ត្រីថៃបញ្ជាឱ្យអភិបាលក្រុងបាងកកដាក់កម្មវិធី Traffy Fondue នៅលើទំព័រ ឬទូរស័ព្ទទៅលេខ ១៥៥៥ ដើម្បីឱ្យមនុស្សដឹងថាកន្លែងដែលពួកគេស្ថិតនៅមានសុវត្ថិភាពឬអត់។
សម្រាប់អ្នកដែលនៅរស់នៅក្នុងអគារខ្ពស់ៗ បើមិនមានអ្វីខុសនោះទេ អ្នកអាចត្រឡប់ទៅរស់នៅដូចធម្មតា។ ព្រោះនឹងលែងមានការរញ្ជួយដីក្នុងកម្រិតដូចគ្នាទៀតហើយ។
លោក Chadchart បាននិយាយថា វិស្វករនឹងត្រូវបានប្រមូលផ្តុំដើម្បីត្រួតពិនិត្យអគារនៅក្នុងតំបន់បាងកកសម្រាប់សាធារណជន។ យប់នេះ មន្ត្រីនឹងនៅរង់ចាំត្រួតពិនិត្យអគារ។ តើសុវត្ថិភាពកម្រិតណា? មុននឹងបញ្ជាក់ថាវាជារឿងបន្ទាន់ យើងត្រូវតែយល់ឲ្យបានច្បាស់។ ធ្វើជាសារដដែលហើយបញ្ហាចរាចរណ៍ព្រោះមានអ្នកជាប់គាំងច្រើនមុននឹងស្នើសុំឲ្យវិស្វករយោធាពីមន្ទីរសាធារណការមកជួយ Paethongtarn ជឿថាស្ថានការណ៍នឹងធូរស្រាលបន្តិចម្ដងៗ ប៉ុន្តែសុំពេលបន្តិចទៀត ៕