នាយករដ្ឋមន្ត្រីថៃ ចុះពិនិត្យតំបន់ដែលការិយាល័យអគ្គសវនកម្មដួលរលំ ហើយបញ្ជាឲ្យសន្តិសុខតឹងរ៉ឹងខ្លាចមានការដួលរលំម្តងទៀត
រសៀលនេះ (២៨ មីនា) បរិយាកាសនៅអគារការិយាល័យថ្មីនៃអគ្គសវនកម្ម (OAG) កំពុងសាងសង់ ដែលបានបាក់ស្រុតដោយសារការរញ្ជួយដីនៅតែតានតឹងនិងមានការប្រុងប្រយ័ត្នចំពេលមានសំឡេងស៊ីរ៉ែនប្រតិបត្តិការជួយសង្គ្រោះនិងការតាមដានដោយមន្ត្រី។
នាយករដ្ឋមន្ត្រី Paethongtarn Shinawatra បានធ្វើដំណើរទៅកាន់តំបន់នោះភ្លាមៗបន្ទាប់ពីកិច្ចប្រជុំដើម្បីតាមដានស្ថានភាពរញ្ជួយដី។ ជាមួយគណៈរដ្ឋមន្ត្រីនៃឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីដូចជា Phumtham Vejjayachai, Suriya Juangroongruangkit និង Somsak Thepsuthin រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល។ ចូលរួមក្នុងការត្រួតពិនិត្យនៅកន្លែងកើតហេតុ។
នាយករដ្ឋមន្ត្រីបានស្តាប់របាយការណ៍ពីក្រុមការងារដោយបញ្ចេញមតិយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់។ ដោយមានការណែនាំដល់មន្ត្រី ‘សុវត្ថិភាពជាមុនសិន’ ព្រោះសំណង់ខូចខាតខ្លះអាចនឹងរលំម្ដងទៀត។
“យើងត្រូវតែជួយសង្គ្រោះអ្នកដែលជាប់នៅក្រោមគំនរបាក់បែក។ ដោយគិតគូរពីសុវត្ថិភាពរបស់មន្ត្រីទាំងអស់ជាមុន។
ដោយប្រើឧបករណ៍ដើម្បីអង្កេតចលនានៅក្រោមគំនរបាក់បែកដើម្បីជួយក្នុងនោះមានទាហាន និងមន្ត្រីស្ម័គ្រចិត្តនិងមូលនិធិផ្សេងៗត្រូវបានចល័តពេញទីក្រុងបាងកក។
ក្រោយពីបញ្ចប់ការចុះពិនិត្យតំបន់នោះ នាយករដ្ឋមន្ត្រី និងមន្រ្តីពាក់ព័ន្ធបានធ្វើដំណើរទៅកាន់សាលាក្រុងបាងកក ដើម្បីចូលរួមកិច្ចប្រជុំជាមួយអភិបាលក្រុងបាងកក។
បើទោះបីជាឧប្បត្តិហេតុនេះបានកើតឡើងជាច្រើនម៉ោងកន្លងមកហើយក៏ដោយ ប៉ុន្តែស្ថានការណ៍មិនបានប្រសើរឡើយ។ ហើយនៅតែត្រូវតាមដានយ៉ាងដិតដល់ ទាំងផ្នែកនៃការជួយជនរងគ្រោះដោយគ្រោះមហន្តរាយ ការស៊ើបអង្កេតរកមូលហេតុនៃការដួលរលំ និងវិធានការសន្តិសុខ ៕